Press "Enter" to skip to content

Wanna czy kabina prysznicowa – co lepsze?

Pokaż mi swoją łazienkę, a powiem ci kim jesteś – mówi znane powiedzenie i w rzeczy samej trudno nie zgodzić się z zasadnością tych słów.
Łazienka to przede wszystkim pomieszczenie użytkowe, nie mniej jednak warto zadbać również o stronę estetyczną.

Jak urządzić łazienkę?

Dostępne na rynku kabiny prysznicowe i wanny łazienkowe potrafią przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Poszczególne propozycje różnią się nie tylko wielkością, ale szeregiem dodatkowych rozwiązań, które w znaczny sposób wpływają na atrakcyjność wanny czy kabiny prysznicowej.

Co ważniejsze, bez problemu można znaleźć model, który sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnej, jak i stylowej łazienki.

Wiele osób wychodzi z założenia, że wyposażenie łazienki to przede wszystkim umieszczenie w niej wygodnej wanny. W sklepach z armaturą łazienkową znaleźć można modele wolno stojące, na efektownych nóżkach, wanny narożne oraz przeznaczone pod zabudowę. Należy jednak pamiętać, że wanna wymaga przede wszystkim przestrzeni, dlatego też w przypadku mniejszych łazienek lepszym rozwiązaniem okazują się kabiny prysznicowe, które także różnią się kształtem, wielkością, a nierzadko również stroną estetyczną.

Godne uwagi są przede wszystkim wanny i kabiny prysznicowe wyposażone w urządzenia do hydromasażu – łatwe w użyciu i funkcjonalne.

Nietrudno zauważyć, że zdecydowanie bardziej komfortowe są wanny z hydromasażem, nie mniej jednak równie wygodne pod względem relaksacyjnym okazują się w tym przypadku kabiny prysznicowe. Warto podkreślić, że kabiny prysznicowe z hydromasażem mogą także pełnić funkcję standardowych urządzeń łazienkowych.

Wanna czy kabina prysznicowa – co lepsze?
4.9 (97.5%) 8 głosów